Opis subfunduszu
-
Subfundusz lokuje swoje aktywa głównie w obligacje oraz instrumenty rynku pieniężnego, w tym emitowane przez przedsiębiorstwa.
-
Dominującą część aktywów stanowią instrumenty zapewniające stabilność i wysoką płynność portfela.
-
Subfundusz inwestuje w instrumenty zarówno z rynku polskiego jak i globalnego.
-
Celem inwestycyjnym jest wzrost wartości aktywów subfunduszu w wyniku wzrostu wartości lokat.
-
Minimalny zalecany horyzont inwestycyjny wynosi 2 lata.
Profil inwestora - konserwatywny
Subfundusz przeznaczony jest dla inwestorów, którzy akceptują umiarkowany poziom ryzyka inwestycyjnego oraz oczekują rentowności inwestycji przewyższającej rentowność lokat bankowych, a także rentowność klasycznych funduszy rynku pieniężnego oraz funduszy gotówkowych.
Początek działalności
lipiec 2020
Typ funduszu
papierów dłużnych
Opłata dystrybucyjna
sprawdź w Tabeli opłat i prowizji
Opłata za zarządzanie (rzeczywista)
jednostki kategorii A: 0,80% / jednostki kategorii B: 0,90%
Opłata zmienna
20% od wzrostu wartości jednostki ponad benchmark, w przypadku wystąpienia ujemnej wartości benchmarku do wyliczenia wynagrodzenia zmiennego za wartość benchmarku przyjmuje się 0
Minimalna pierwsza wpłata/kolejna
100 PLN / 100 PLN
Rachunek nabyć jednostek kategorii A
76114010100000463111003002
Rachunek nabyć jednostek kategorii B
49114010100000463111003003
Celem inwestycyjnym Subfunduszu jest wzrost wartości Aktywów Subfunduszu w wyniku wzrostu wartości lokat. Fundusz nie gwarantuje osiągnięcia celu inwestycyjnego Subfunduszu.
dr Arkadiusz Bogusz
Arkadiusz Bogusz jest doktorem nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w katedrze Ekonomii Matematycznej. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Ekonomia. W latach 2004-2006 pracował w ABN AMRO (Polska) S.A. w zespole Fixed Income. Z Credit Suisse AM (Polska) był związany od maja 2006 r., gdzie początkowo pracował jako zarządzający w zespole portfeli papierów dłużnych, następnie pełnił funkcję Head of Fixed Income. Odpowiadał m.in. za zarządzanie częścią dłużną funduszy z oferty PKO TFI (aktywa o łącznej wartości 6 mld złotych). Do Ipopema TFI trafił w 2011 roku po przejęciu Credit Suisse AM (Poland) przez Ipopemę. Od października 2011 r. pełnił funkcję dyrektora departamentu zarządzania aktywami, a od lutego 2014 roku jako Dyrektor Inwestycyjny/CIO odpowiedzialny za nadzór nad całym departamentem zarządzania. Od grudnia 2014 roku zarządzający autorskimi funduszami Global Bond FIZ oraz Macro FIZ. Współzałożyciel i Prezes Baltic Capital TFI od grudnia 2015 roku.
Zdobywca wyróżnień „Złoty Portfel” przyznawanych przez gazetę giełdy Parkiet za najlepsze wyniki inwestycyjne w kategorii najlepszy fundusz krajowych papierów dłużnych za lata 2008 i 2010. Zarządzający otrzymał także ocenę „Super Alfa” za najwyższą 3-letnią stopę zwrotu przyznaną przez gazetę Forbes w 2009 roku. W 2012 roku został wyróżniony przez Citiwire jako jeden z tysiąca najlepszych zarządzających funduszami na świecie. W 2008, 2010 i 2013 wyróżniony przez Puls Biznesu tytułem Mistrza Obligacji za najlepsze wyniki inwestycyjne w kategorii funduszy papierów dłużnych.
Alan Witczak
Alan Witczak - Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Z rynkiem kapitałowym związany od 2015 roku, pracując w Pekao Investment Banking, a następnie od 2016 zatrudniony jako Młodszy Analityk w Domu Maklerskim Banku Handlowego. W 2018 roku pracował w Rockbridge TFI na stanowisku Analityka zajmując się spółkami z sektora finansowego oraz przemysłowego. Uczestnik programu CFA (Chartered Financial Analyst). Obecnie pracuje w Baltic Capital TFI jako zarządzający funduszami.
Piotr Jaromin, CIIA
Młodszy Zarządzający Funduszami
Piotr Jaromin - absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość. Z rynkiem kapitałowym związany od 2017 roku, kiedy odbył staż w Dziale Analiz Domu Maklerskiego BDM. Następnie w latach 2018-2019 pracował jako Analityk Rynków Finansowych w Domu Maklerskim XTB. W latach 2019-2020 jako Analityk Akcji w AXA PTE, które zarządza szóstym co do wielkości portfelem akcji pod względem aktywów na polskim rynków kapitałowym. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego nr 725 oraz licencję CIIA.